Something Little About Conor & Bright Eyes...

18. září 2008 v 21:25 | Emily |  Bright Eyes
Tak sem si říkala že když už sem takovej úchyl na Conora a tak miluju jeho hudbu že bych sem měla dát něco o Bright Eyes......
Omlouvám se, ale sama bych asi nic kloudnýho nesesmolila....já už sem hold taková xDDDD....je to převzaný z tohohle fóra o Bright Eyes, takže moc děkuju tomu kdo to napsal :)))) a omlouvám se za mojí sprostou krádež :DDDDD (netuším kdo to byl.....asi nějaký admin toho fóra....)

Bright Eyes je projekt Conora Obersta (15.2. 1980), který nahrává alba už od svých 13 let a tiskem je označován jako "rock's boy genius" a jako hlas současné generace. Časopis Rolling Stone ho označil za nového Boba Dylana a tyto srovnání stále nabírají na síle. I přes svůj velmi nízký věk se řadí mezi naprostou špičku amerických hudebníků na nezávislé scéně. Velmi ceněny jsou jeho texty. V současné době prožívají Bright Eyes a Conor Oberst celosvětový boom, i když v ČR se o této kapele moc neví, zanedlouho se to pravděpodobně změní. Conor Oberst by byl v současné době určitě po celém světě znamější, ale nepodléhají žádnému major labelu, ale vydávají pod nezávislými Saddle Creek Records, které si Oberst se svým bratrem Justinem založil. Nicméně v USA jsou jedna z nejpopulárnějších kapel.
Bright Eyes lze zasadit do žánru indie rock nebo folk-rock, ale každé album se stáčí určitým specifičtějším směrem. Oberst dokáže skladbu podat velmi přesvědčivě a procítěně, i když jeho největší nevýhodou/výhodou je nepříliš čistý hlas, což může řadu posluchačů odradit, ale třeba takový Bob Dylan zase taky moc čistý hlas nemá. Nicméně jeho podání je stále přesvědčivější.
Poslední album Cassadaga vyšla o dva týdny dříve, a Bright Eyes opět posunuli svojí muziku o kousek dál. Mnohem propracovanější instrumentální stránka a ne tolik přímočaré skladby jako na posledním I'm Wide Awake, It's Morning a o něco hlouběji, než normálně, položený Conorův hlas tvoří vynikající celek, který se zalíbí, jak na první poslech, tak na další poslechy. Album bylo velmi pozitivně přijato kritikou i fanoušky. Deska se trochu podobá albu Lifted or The Story Is in the Soil, Keep Your Ear to the Ground z roku 2002, ale je tu patrný posun a pokrok, který Oberst dělá každým albem. Teď už můžeme říct, že ve svých 27 letech je hotový muzikant, který má potenciál se neustále zlepšovat a stát se jedním z nejlepších muzikantů historie. A je velice povzbuzující, že se nebojí experimentovat se svojí muzikou a neskládá jedno album za druhým.
4.srpna 2008 vydal nové album pojmenované po sobě Conor Oberst se svým vedlejším projektem kapelou Mystic Valley Band s kterou navštívil 10.9. 2008 pražské Roxy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama